Lennujaamas maandudes tuleks osta kohe terminalist SIM kaart piiramatu data jaoks. Neid pakuvad mitmed kioskid ja letid. Data roaming läbi Eesti maksab ziljon. Soovitav on kohe lennujaamast rentida eelnevalt broneeritud auto. Ühistransport Euroopa mõistes siin sisuliselt puudub.
Mitmerealistel highway’del võib osutuda kasulikumaks rida vahetades suunatuld mitte kasutada, lastakse kergemini vahele. Suunatuld kasutatakse siin harvem ilmselt seetōttu, et 80-aastased unustavad seda kasutada ning Ladina-Ameerikast saabunutele on see tundmatu ning liiklemiseks täiesti ebavajalik vahend. Eeltoodu EI TÄHENDA, et suunatuld ei tuleks kasutada. Vastupidi – see on kohustuslik.
Highway’sid on kahte liiki: Interstate (olulisim on I-95 ning see on enamjaolt tasuta), ja Florida Turnpike. Viimane on kogu ulatuses tasuline, kuid parim ja kiireim viis liikuda näiteks Miamist Orlando lõbustusparkidesse.
Rendiautoga ei ole mõtet I-95 EXPRESS radadele ronida, läheb kalliks ning sellelt maha sõita on keeruline, kui väga täpselt ei tea kuhu on vaja sõita. Punase fooritulega võib teha paremast reast parempööret, kui ei ole seda eraldi keelavat märki. Foori kollane tuli kestab palju pikemalt kui näiteks Eestis. Kollasega on lubatud ristmikule välja sõita. Lähituled tuleb sisse lülitada siis kui läheb pimedaks või hakkab vihma sadama. Kohalikud lülitavad vihmas sõites aegajalt sisse ka ohutuled, kuigi see on keelatud. See ei tähenda ohtu, pigem püütakse ennast tihedas vihmas paremini nähtavaks teha. Takso peale ei võta, kui lapsele pole turvatooli kaasas. Taksojuhid ise seda ei paku. Kust kohast taksoga sõita sooviv pisikese lapse vanem selle lennujaamas välja võlub, on lapsevanema enda mure. Seega, kui tulla koos pisiperega puhkama, tuleb sellega arvestada. Kui rendiautoga juhtus autoõnnetus, kasvõi pisike kõks, tasub kindlasti kutsuda politsei olukorda fikseerima. Isegi kui õnnetuse pooled ei vaidle süüdlase üle ja kõik andmed on vahetatud, ei pruugi kindlustus rendifirmale hüvitist maksta ja rendifirma hakkab hoopis sinult remondiraha küsima. Vot nii.
Highway’de peal korjatakse teemaksu elektrooniliselt. Süsteemi nimi on SUNPASS. See eeldab, et auto esiklaasile on paigutatud vastav elektrooniline andur (kleepsuna või iminappadega). Neid saab osta näites toidupoest Publix (Eesti mõistes Selver). Selle kasutamiseks tuleb luua veebis konto ja siduda maksmine krediitkaardiga. Rohkem infot https://www.sunpass.com/index. Kui reis kestab ca nädala jagu, siis on lihtsam rentida vastav andur koos autoga autorendist. Kütusetanklad Euroopa pankade kaarte pahatihti ei tunnista. Seega oleks mõistlik kanda kaasas sularaha. Ning telefoni laadimisotsik- ja/või -juhe, mis käib auto sigaretisüütajasse või USB-porti, kulub marjaks ära GPSi kasutamiseks. Linna sees asuvates tanklates WC-d ei pruugi olla. Kui aga highway liiklusummikus häda peale tuleb, oled sõna otseses mõttes… hädas. Sellisel juhul tasub highway pealt proovida maha keerata ja otsida tankla asemel mõni kiirtoidurestoran, vms.
AUTORENT. Kui Avise, Hertzi ja teiste suurte rendifirmadega asju ajada ei viitsi, või ei oska inglise keelt nii hästi kui tahaks, aga soome keel on suus, siis auto rentimiseks saab pöörduda ka meie põhjanaabrite poole. Siin on soomlasest omaniku poolt pakutav autorenditeenus: http://www.discountcarrental.us.
ELAMINE. Olenevalt puhkuse pikkusest on head kohad elamise otsimiseks:


ning https://www.vrbo.com
Tasub silmas pidada, et novembrist aprillini on nn. high-season ning siis on elamise rendihinnad oluliselt kallimad kui näiteks juunis, juulis, augustis. Kui aga on plaan puhata mitu kuud, siis tasub pidada nõu juba kinnisvaramaakleriga (realtor). Miami Beach on elamiseks väga kallis ja ülehinnatud. Halva kvaliteedi ja hinna suhtega, nn. “turistikas”. Elamise otsimiseks tasub vaadata pigem Fort Lauderdale’i. Palju rahulikum, odavam, sama ilusad rannad ning mis kõige tähtsam – oluliselt parem ja kiirem juurdepääs highway’dele kui Miami Beach’ilt.
Ja siin on kaart, selgitamaks, et kes-kus elab Miami ümbruses.
Ja siin terve Florida kaart, et kes-kus-mis.
Häid hotelli diile leiab siit: www.trivago.com
Kes aga ikkagi tahab hirmsasti Miami või Miami Beach’i hotellis ööbida, siis 11 erinevat hotellisoovitust – olenevalt reisiselli enda iseloomust ja huvidest – on leitav SIIT.
Miami Beach’i kohta – s.t. mis on tema ennemuistest võlust järele jäänud – saab lugeda SIIT.