KINNISVARA

images

Kinnisvara on Miamis ja selle lähiümbruses suhteliselt kallis võrreldes teiste sisemaa suurlinnadega. Näiteks $100,000 eest võib leida 2-toalise ainult kusagil slummis. Parim veebileht müügisoleva kinnisvara kohta on http://www.realtor.com.

Screen Shot 2016-04-06 at 9.30.04 AM

Kinnisvara omamine Floridas on seotud ka oluliste kuludega. Üheks selliseks kuluks on nn. ühistu. Ühistut kutsutakse siin HOA-ks (Homeowners Association). Ühistu kuumakse on ca $200-$800 kuus. Ühistu on peaaegu kõikidel kortermajadel. Tihti on ühistu moodustatud ka eramajade rajoonis – koos  mehitatud valve ja väravaga, või siis ilma nendeta. Kui on huvi osta endale Floridas talvekorter/-maja, siis tuleks müügikuulutustes otsida varasid, mille juures on märge – “NO HOA”. Sellisel juhul ühistut pole, ning puuduvad ka igasugused piirangud oma kinnisvara välja üürida, kui ise ei kasuta.  Samas on turvalisus väiksem.

Lisaks sellele on Floridas maamaks päris kopsakas. Tavalise eramaja maamaks – olenevalt maja asukohast, suurusest ja väärtusest – võib jääda $3,000 – $10,000 vahele aastas. Ookeanivaatega villade maamaks võib vabalt ulatuda $100,000 aastas.

Välismaalased saavad Floridas osta kinnisvara piiranguteta. Kui aga välismaalane tahab Floridas kinnisvara müüa, siis olenevalt vara müügihinnast, tuleb maksuametile (IRS) maksta 10-15% müügist saadud rahast. Palju selle vara omandamiseks ja remondiks raha kulus, ei oma tähtsust. Ja kui on ikka kange huvi osta talvekodu pangalaenuga, siis ka seda saab, isegi siis kui oled sisuliselt “lennukist-äsja-maha-astunu”. Täpsema pildi intressidest ja protsessist saab ette siit.

Täpsem info tel: +1 (305) 766-5068 või saada kiri: will@kurik.com. Kogu suhtlus käib eesti keeles.

Siin aga kaart ühe magamistoaga (st 1 magamistuba + elutuba/köök) korterite üürihindade kohta, kui lepingu tähtajaks on vähemalt üks aasta.

Miami_MonthlyPriceMedianMap_Summer2016

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s